Με την ασύλληπτη ανατροπή και νίκη της Τσέλσι επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στο δέκατο και εντέκατο λεπτό των καθυστερήσεων, ολοκληρώθηκε η 31η αγωνιστική στην Premier League, με τη Λίβερπουλ να συνεχίζει στην κορυφή και τις  Άρσεναλ και Σίτι να ακολουθούν κατά πόδας, με δύο και τρεις βαθμούς διαφορά αντίστοιχα.

Ωστόσο στο φινάλε της αγωνιστικής, με το ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου, Τσέλσι-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Λονδίνο, συνέβη το «αδύνατο», καθώς είχαμε ανατροπή επί της ανατροπής, ώ ανατροπή!

Η Τσέλσι θριάμβευσε με 4-3 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με δύο γκολ του Πάλμερ στο δέκατο και εντέκατο λεπτό των καθυστερήσεων αντίστοιχα!

Οι μπλε βρέθηκαν να προηγούνται 2-0 από το πρώτο 20λεπτο με τα γκολ των Γκάλαχερ και Πάλμερ (πέναλτι), οι κόκκινοι διάβολοι ισοφάρισαν πριν βγει το πρώτο μέρος με τους Γκαρνάτσο και Φερνάντες και έκαναν την ανατροπή στο 67′ με τον Αργεντινό, για να έρθει στις καθυστερήσεις η απόλυτη ανατροπή που όμοιά της δεν έχει ξανασυμβεί στο Νησί.

Και αυτό γιατί οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 90+7′ (ανατροπή του Μαντουέκε από τον Νταλότ) και το μετέτρεψαν σε γκολ στο 90+10′ με τον Πάλμερ, με τον Άγγλο μεσοεπιθετικό να μην αρκείται όμως στην ισοφάριση αλλά να υπογράφει το 4-3 στο 90+11′ μέσα σε αποθέωση, με σουτ εντός περιοχής όπου η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Μακτόμινεϊ.