Ο Φάνης Γκέκας πέτυχε δύο γκολ και οδήγησε την Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ σε τεράστια νίκη με 4-1 επί της Μπεσίκτας. Έχασε μάλιστα και πέναλτι ο Έλληνας επιθετικός και μαζί την ευκαιρία να κάνει χατ-τρικ.

Με πρωταγωνιστή τον Φάνη Γκέκα η Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ πήρε σπουδαία νίκη επί της Μπεσίκτας με 4-1 και βγήκε από την ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Έλληνας άσος πέτυχε δύο γκολ, δίνοντας δύο φορές στην ομάδα του το προβάδισμα, φτάνοντας τα 10 γκολ σε 11 ματς.

Άνοιξε το σκορ λοιπόν ο Γκέκας στο 2ο λεπτό και έκανε το 2-1 στο 28ο, μόλις ένα λεπτό αφού είχε ισοφαρίσει ο Μουσταφά Πεκτεμέκ για την Μπεσίκτας.

Στο 57′ ο Σιουζέν έκανε πέναλτι και άφησε με 10 παίκτες τους φιλοξενούμενους, ο Γκέκας ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά δεν κατάφερε να κάνει χατ-τρικ, καθώς ο Άλαν ΜακΓκρέγκορ απέκρουσε.

*Πηγή: sport24.gr