Ο Σιμεόνε πρέπει να κλειστεί σε ένα δωμάτιο και να συζητήσει με τον εαυτό του. Πρέπει να σταματήσει να ικανοποιεί τους υπόλοιπους και να σκεφτεί την ομάδα, τα αποτελέσματα και τον εαυτό του.

Η εικόνα απόγνωσης του Ντιέγκο Σιμεόνε με την ισοφάριση σε 3-3 στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων από την Βαλένθια είναι δικαιολογημένη.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης έχει μόνο μια νίκη στα τελευταία έξι επίσημα ματς σε όλες τις διοργανώσεις (…τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες) αλλά η απογοήτευση έρχεται κυρίως από το παθητικό δώδεκα τερμάτων σε αυτά τα έξι ματς.

Η τελευταία φορά που οι ροχιμπλάνκος δέχτηκαν τα ίδια ή περισσότερα τέρματα σε μια εξάδα επίσημων παιχνιδιών ήταν Δεκέμβριος του 2011. Δηλαδή πριν αναλάβει ο Σιμεόνε.
Διαβάστε τη συνέχεια στο novasports.gr: Ατλέτικο Μαδρ. : Ο Σιμεόνε, η απόγνωση και η διόρθωση