Τρία παιχνίδια πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο για το πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής. Ο Πανθρακικός κρατούσε τη νίκη μέχρι το 90ο λεπτό, όμως δέχθηκε την ισοφάριση μετά από λάθος της άμυνας. Στο άλλο ματς ο Πλατανιάς πήρε σπουδαία νίκη απέναντι στον ΟΦΗ μετά από γκάφα του Λόρια. Τέλος το παιχνίδι στην Μυτιλήνη βρήκε τον Ολυμπιακό να κερδίζει εύκολα με 5-0 την Καλλονή.

Πατήστε πάνω στα αποτελέσματα για να δείτε τις φάσεις από το Sport24.gr

Πανθρακικός – Βέροια 1-1

Η Βέροια κατάφερε με το γκολ του Καλτσά στο 89′ να ισοφαρίσει αυτό του Τζανη και χάρη στο τελικό 1-1 απέναντι στον Πανθρακικό, να φύγει με το βαθμό από την Κομοτηνή.

Πλατανιάς – ΟΦΗ 1-0

Ο Πλατανιάς πήρε σημαντική νίκη απέναντι στον ΟΦΗ με 1-0 και ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού. Δυο δοκάρια για τους γηπεδούχους.

ΑΕΛ Καλλονής – Ολυμπιακός 0-5

Με ανεπανάληπτο σόου του Μπενίτες στην επανάληψη (κερδισμένο πέναλτι, 2 γκολ, ασίστ), ο Ολυμπιακός πέρασε σαν σίφουνας από τη Μυτιλήνη, επικρατώντας με σκορ 5-0 της Καλλονής.