Μετά την ολοκλήρωση των υποχρεώσεων των εθνικών ομάδων στα European Qualifiers, οι ομάδες των κορυφαίων ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου επιστρέφουν στη δράση. Μέσα από τα κανάλια COSMOTE SPORT, οι συνδρομητές της COSMOTE TV θα έχουν την  ευκαιρία να παρακολουθήσουν από την Παρασκευή 12/9 έως την Δευτέρα 11/9,  41 μεταδόσεις αγώνων, ζωντανά, αποκλειστικά και σε HD.
Παρακάτω, ακολουθεί το πρόγραμμα μεταδόσεων από τις κορυφαίες εθνικές λίγκες.

LaLiga Santander (3η αγωνιστική)

Hμέρα Ώρα Ματς Κανάλι
Παρασκευή 8/9 22.00 Λεγανές-Χετάφε COSMOTE SPORT2HD
Σάββατο 9/9 14.00 Ρεάλ Μαδρίτης-Λεβάντε COSMOTE SPORT2HD
17.15 Βαλένθια-Ατλέτικο Μαδρίτης COSMOTE SPORT2HD
19.30 Σεβίλη-Έιμπαρ COSMOTE SPORT2HD
21.45 Μπαρτσελόνα-Εσπανιόλ COSMOTE SPORT2HD
Κυριακή 10/9 13.00 Ντεπορτίβο λα Κορούνια-Ρεάλ Σοσιεδάδ COSMOTE SPORT2HD
17.15 Μπιλμπάο-Χιρόνα COSMOTE SPORT2HD
19.30 Θέλτα-Αλαβές COSMOTE SPORT2HD
21.45 Βιγιαρεάλ-Μπέτις COSMOTE SPORT2HD
Δευτέρα 11/9 22.00 Μάλαγα-Λας Πάλμας COSMOTE SPORT2HD

 
Bundesliga (3η αγωνιστική)

Hμέρα Ώρα Ματς Κανάλι
Παρασκευή 8/9 21.30 Αμβούργο-Λειψία COSMOTE SPORT2HD
Σάββατο 9/9 16.30 Φράιμπουργκ-Ντόρτμουντ COSMOTE SPORT3HD
  Γκλάντμπαχ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης COSMOTE SPORT4HD
  Άουγκσμπουργκ-Κολονία COSMOTE SPORT6HD
  Μάιντς-Λεβερκούζεν COSMOTE SPORT7HD
  Βόλφσμπουργκ-Ανόβερο COSMOTE SPORT8HD
19.30 Χόφενχαϊμ-Μπάγερν Μονάχου COSMOTE SPORT3HD
Κυριακή 10/9 16.30 Χέρτα Βερολίνου-Βέρντερ Βερέμης COSMOTE SPORT3HD
19.00 Σάλκε-Στουτγκάρδη COSMOTE SPORT3HD

 
Premier League (4η αγωνιστική)

Ημέρα Ώρα Ματς Κανάλι
Σάββατο 9/9 14.30 Μάντσεστερ Σίτι-Λίβερπουλ COSMOTE SPORT1HD
17.00 Λέστερ-Τσέλσι COSMOTE SPORT 1HD
19.30 Στόουκ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ COSMOTE SPORT 1HD
Κυριακή 10/9 15.30 Μπέρνλι-Κρίσταλ Πάλας COSMOTE SPORT 1HD
18.00 Σουόνσι-Νιούκαστλ COSMOTE SPORT 1HD
Δευτέρα 11/9 22.00 Γουέστ Χαμ-Χάντερσφιλντ COSMOTE SPORT1HD

 
Serie A TIM (3η αγωνιστική)

Ημέρα Ώρα Ματς Κανάλι
Σάββατο 9/9 19.00 Γιουβέντους-Κιέβο COSMOTE SPORT7HD
21.45 Σαμπντόρια-Ρόμα COSMOTE SPORT1HD
Κυριακή 10/9 13.30 Ίντερ-Σπαλ COSMOTE SPORT7HD
16.00 Λάτσιο-Μίλαν COSMOTE SPORT4HD
16.00 Αταλάντα-Σασουόλο COSMOTE SPORT6HD
16.00 Ελλάς Βερόνα-Φιορεντίνα COSMOTE SPORT7HD
16.00 Ουντινέζε-Τζένοα COSMOTE SPORT8HD
19.00 Μπενεβέντο-Τορίνο COSMOTE SPORT7HD
21.45 Μπολόνια-Νάπολι COSMOTE SPORT1HD

 
Liga NOS (5η αγωνιστική)

Ημέρα Ώρα Ματς Κανάλι
Παρασκευή 8/9 21.00 Φεϊρένσε-Σπόρτινγκ Λισαβόνας COSMOTE SPORT8HD
23.00 Μπενφίκα-Πορτιμονένσε COSMOTE SPORT7HD
Σάββατο 9/9 22.30 Πόρτο-Σάβες COSMOTE SPORT7HD

 
2.Bundesliga (5η αγωνιστική)

Ημέρα Ώρα Ματς Κανάλι
Παρασκευή 8/9 19.30 Ντινάμο Δρέσδης-Γκρόιτερ Φιρτ COSMOTE SPORT7HD
Σάββατο 9/9 14.00 Ίνγκολσταντ-Άουε COSMOTE SPORT3HD
Κυριακή 10/9 14.30 Ντάρμσταντ-Μπόχουμ COSMOTE SPORT3HD
Δευτέρα 11/9 21.30 Νυρεμβέργη-Σαν Πάουλι COSMOTE SPORT8HD