Πλούσιο θέαμα, με πολλές φάσεις και αρκετά γκολ προσέφεραν το Σάββατο ΑΕΚ και Παναθηναϊκός, με την «Ένωση» να κερδίζει το «τριφύλλι» στο φιλικό του Ολυμπιακού Σταδίου, με σκορ 3-2.

Η Ένωση προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο ξεκίνημα της επανάληψης οι «πράσινοι» ισοφάρισαν 2-2.Ωστόσο, εκείνος που έμελλε να πει την τελευταία κουβέντα στο ματς ήταν ο Ντακόλ, ο οποίος με γκολ χάρισε τη νίκη στους «κιντρινόμαυρους».

Μαζί στις κερκίδες Αλαφούζος και Μελισσανίδης

Η αναμέτρηση των δύο ομάδων διεξήχθη υπό τα βλέμματα των δύο μεγαλομετόχων των δύο συλλόγων, του Γιάννη Αλαφούζου και του Δημήτρη Μελισσανίδη, που είδαν το ματς κάθοντας στις κερκίδες ο ένας δίπλα στον άλλο.

Τα γκολ: Αραβίδης (29’ – ΑΕΚ), Πλατέλλας (36’ – ΑΕΚ), Δώνης (47’ – ΠΑΟ), Μπερίσα (55’ – ΠΑΟ), Ντακόλ (67’ – ΑΕΚ)