Άστοχος έξω από τα 6.75μ. αλλά και κακός κατά διαστήματα στην άμυνα στο πρώτο μέρος, ο Παναθηναϊκός πάτησε γκάζι στην επανάληψη και συνέτριψε με 90-65 τον Πανιώνιο, πριν τον κρίσιμο αγώνα (21/11) με τη Λιέτουβος. Τραυματίστε ο Λάσμε στο 23′.

Ο Παναθηναϊκός έδειξε για μία ακόμα φορά δύο πρόσωπα. Πραγματοποίησε μία μέτρια εμφάνιση, αλλά του ήταν αρκετή για να επιβληθεί εύκολα του Πανιωνίου με 90-65 για την 6η αγωνιστική της Basket League ΟΠΑΠ.

Το δυσάρεστο για τον Παναθηναϊκό ήταν ότι στο 23ο λεπτό του αγώνα ο Στεφάν Λάσμε τραυματίστηκε στο γόνατο κι ενώ έδειχνε αρχικά να σφαδάζει, το ιατρικό τιμ ανέφερε πως απέφυγε τα χειρότερα.

Στα του αγώνα, οι “πράσινοι” πάτησαν γκάζι στην επανάληψη και ξέφυγαν εύκολα στο σκορ με ένα επιμέρους 50-29 στο β’ ημίχρονο.

Αυτή ήταν η 221η συμμετοχή με τον Παναθηναϊκό για τον Αντώνη Φώτση ο οποίος έπιασε στη σχετική λίστα τον Γιώργο Καλαϊτζή.